Εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι ξεκινάει άμεσα η εξ αποστάσεως εκπαίδευση και στα γυμνάσια. Τα μαθήματα θα γίνονται ασύγχρονα. Κάθε καθηγητής θα φτιάξει ηλεκτρονική τάξη σε μια από τις πλατφόρμες που προσφέρει το Υπουργείο Παιδείας. Εκεί θα ανεβάζει υλικό το οποίο οι μαθητές θα μπορούν να δουν και αν τους ζητηθεί να κάνουν ανάλογη εργασία.

Σε αυτή τη φάση το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να δημιουργήσετε λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για τα παιδιά σας μέσω του παρακάτω συνδέσμου:

Θα σας ζητηθεί ο Αριθμός Μητρώου Μαθητή που μπορείτε να τον βρείτε στον Έλεγχο Προόδου.

Μέσα στις επόμενες μέρες θα επικοινωνήσουμε και πάλι μαζί σας, στην ηλεκτρονική διεύθυνση που έχετε δηλώσει, να σας ενημερώσουμε αναλυτικά για τον τρόπο που θα πραγματοποιούνται τα ηλεκτρονικά μαθήματα. Αν δεν έχετε λάβει ήδη email από το σχολείο με τις παραπάνω οδηγίες, θα πρέπει να επικοινωνήσετε για να δηλώσετε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα είμαστε στη διάθεσή σας.

Ενημερωτική εγκύκλιος οδηγιών

Σαν Σήμερα