Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΑΣ

Η ηλεκτρονική εφημερίδα του 1ου Γυμνασίου Γυθείου είναι γεγονός! Και το όνομα αυτής…

1ο ΤΥΠΙΕΣ

Μια ομάδα μαθητών της Γ’ τάξης, η Βενετία Μπουτεράκου, η Ιωάννα Μπουτεράκου, η Έλενα Μπραντασέση, η Στέλλα Συλλαίου, η Γεωργία Τσαπατσάρη, η Βαλέρια Τσάρρι και ο Αλέξανδρος Τσουκαλάς, στο πλαίσιο υλοποίησης πολιτιστικού προγράμματος για το σχολικό έτος 2020-2021, αποφάσισαν, από το δικό τους ηλεκτρονικό βήμα, να παρουσιάσουν τις απόψεις και τους προβληματισμούς τους, να σχολιάσουν, να ψυχαγωγήσουν και να ενημερώσουν όλους εσάς για όλα αυτά που συμβαίνουν στη σχολική, την τοπική, αλλά και την ευρύτερη κοινότητα.

Μοναδικά τους “όπλα” το κέφι και η διάθεση για συνεργασία, έρευνα και δημιουργία.

Οι στήλες της εφημερίδας μας θα εμπλουτίζονται συνεχώς με άρθρα μέχρι το τέλος της φετινής σχολικής χρονιάς, οπότε και θα ολοκληρωθεί το 1ο τεύχος.

Εσείς δεν έχετε παρά να πατήσετε τον παρακάτω σύνδεσμο για να βρεθείτε στις 1ο ΤΥΠΙΕΣ.

Σας ευχόμαστε καλό ηλεκτρονικό ξεφύλλισμα!

Η υπεύθυνη καθηγήτρια

Αθανασία Παναγιωτακοπούλου