Μέτρα προστασίας από την λοίμωξη Covid - 19

Αγαπητοί μας μαθητές. Τη Δευτέρα επιστρέφουμε στον φυσικό μας χώρο. Είμαστε σίγουροι πως όλοι σας έχετε καταλάβει ότι κανένα είδος μάθησης δεν μπορεί να αντικαταστήσει την δια ζώσης επαφής μας. Η επιστρόφη όμως πρέπει να γίνει εφαρμόζοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης.

Οι μαθητές θα πρέπει να φορούν σε όλους τους χώρους του σχολείου μάσκα προστασίας. Φυσικά η μάσκα θα αφαιρείται κατά τη διάρκεια του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής. Επιπλέον θα πρέπει να τηρούνται πάντα οι απαραίτητες αποστάσεις. Για να μην δημιουργείται συνωστισμός στον προαύλιο χώρο κατά τα διαλείμματα, τα τμήματα δεν θα κάνουν διάλειμμα όλα μαζί, αλλά σε ομάδες. Οι ώρες των διαλειμμάτων φαίνονται στην παρακάτω εικόνα.

Στους σύνδεσμούς που ακολουθούν μπορείτε να δείτε τις οδηγίες που έχουν σταλεί από τον ΕΟΔΥ.

Σαν Σήμερα