Διασταύρωση στοιχείων κηδεμόνα μαθητών Γ γυμνασίου

Σε λίγες ημέρες θα αρχίσουν οι εγγραφές των μαθητών της Γ γυμνασίου της φετινής σχολικής χρονιάς στην Α Λυκείου του σχολικού έτους 2020-2021. Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω του συστήματος e-eggrafes. Οι κηδεμόνες των μαθητών όταν ξεκινήσει η διαδικασία θα πρέπει να συνδεθούν στο σύστημα με τους κωδικούς σύνδεσης στο taxis. Για να είναι όμως αυτό δυνατό πρέπει τα στοιχεία κηδεμόνα που υπάρχουν στο σχολείο μας να ταυτίζονται με αυτά που υπάρχουν στο taxis. Αν π.χ. στο αρχείο του σχολείου έχει δηλωθεί ως κηδεμόνας ο πατέρας, αλλά στο e-eggrafes συνδεθούν με τον κωδικό taxis της μητέρας, η εγγραφή του μαθητή δεν θα είναι δυνατή. Επιπλεόν, αν τα ονομαστικά στοιχεία του κηδεμόνα και η διεύθυνση κατοικίας είναι διαφορετική, πάλι θα υπάρχει πρόβλημα με την εγγραφή του μαθητή.

Για να γίνει λοιπόν αλλαγή στα στοιχεία κηδεμόνα, όπου χρειάζεται, συμπληρώστε τον πίνακα που θα βρείτε στον παρακάτω αρχείο και επιστρέψτε το στο σχολείο συμπληρωμένο.

Στοιχεία κηδεμόνα

Σαν Σήμερα