Χριστουγεννιάτικο παζάρι

Το σχολείο μας συμεττείχε στις Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του Δήμου Ανατολικής Μάνης διοργανώνοντας Χριστουγεννιάτικο παζάρι με κεριά. Τα κεριά αυτά ήταν δημιουργίες των παιδιών της Γ' Γυμνασίου κατά το σχολικό έτος 2013-14, στα πλαίσια προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων με θέμα το κερί. Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν διατέθηκαν στο Φιλόπτωχο Ταμείο της Ιεράς Μητροπόλεως Μάνης για τις ανάγκες παιδιών της περιοχής.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που βοήθησαν να υλοποιηθεί η δράση του σχολείου μας. Πρέπει επίσης να συγχαρούμε τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν στα προγράμματα τόσο για τις όμορφες δημιουργίες τους όσο και για την ευγενή προσφορά τους.

Σαν Σήμερα